[Balkan Tour 2014] Albania – Blue Eye

SYRI I KÄLTER to podwodne źródło znajdujące się w lesie blisko drogi z http://naszafotografia.pl/randki-na-tinderze/ do http://naszafotografia.pl/proponowanie-randki/. Z głównej drogi skręciliśmy w prawo i kierowaliśmy się za drewnianą tabliczką. Przejechaliśmy przez most i mimo obecności dwóch panów i szlabanu podążaliśmy dalej nic nie płacąc:) Auto zaparkowaliśmy na dzikim parkingu.

zobacz temat „Blue Eye” na NaszeBalkany.pl

Albania - Blue Eye

Z miejscem tym wiąże się legedna o smoku, który porywał dziewczęta z okolicznych wiosek i w odwecie został zabity, a z jego oka wypłynęła czysta jak kryształ łza i dała początek temu cudownemu miejscu.

Albania - Blue Eye

Albania - Blue Eye

Środek oka jest ciemniejszy, granatowy, im dalej od źródła tym kolor jest jaśniejszy, tworząc jakby otoczkę.

Albania - Blue Eye

Tego dnia wywierzysko penetrowała polska ekipa z Grupy Nurków Jaskiniowych Polskiego Związku Alpinizmu. To napewno było ciężkie zadanie – woda wypływa z prędkością 6m3 na sekundę, a jej temperatura wynosi kilka stopni. Wykonano nurkowanie na głębokość -53m (R.Goszczyński, K.Starnawski), gdzie zlokalizowano praktycznie niemożliwą do przebycia restrykcję, weryfikując tym samym negatywnie znane plany jaskini i poddając w wątpliwość informacje o wykonywanych w tym miejscu nurkowaniach głębszych niż -50m.
Źródło: http://www.gnj.org.pl/_php/show.php?id=91

Albania - Blue Eye

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk