[Balkan Tour 2014] Macedonia – Debar i Mavrovo

Z Ochrydy do Skopje jechaliśmy trasą przez Park Narodowy Mavrovo.

Debar i Mavrovo

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz http://naszafotografia.pl/po-co-sa-randki/

Droga wiodła przez piękne, górzyste tereny.

Debar i Mavrovo

Najbardziej malownicze widoki rozpościerały się w dolinie rzeki Crni Drim oraz Jeziora Debar.

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Debar i Mavrovo

Centrum Parku Narodowego Mavrovo jest wioska Mavrovo. To stąd zaczyna się wiele pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. W zimie wioska zmienia się w sporych rozmiarów kompleks narciarski. Jezioro Mavrovo leżące na wysokości 1220 m n.p.m. powstało w wyniku decycji władz lokalnych o konieczności utworzenia ujęcia wody pitnej. Konsekwencją utworzenia sztucznego zbiornika było zalanie kościółka pod wezw. św. Mikołaja. Ta zbudowana w 1850 r. świątynia po 100 latach znalazła się całkowicie pod wodą. Jednak okresy suszy w XX w. spowodowały, że lustro wody znacznie się obniżyło odsłaniając kościelne ruiny.

Debar i Mavrovo

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk