Kościół Ojców Paulinów na Bachledówce

Bachledówka (947 m n.p.m.) to wzgórze nad wsią Czerwienne w gminie Czarny Dunajec, w środkowej części Pogórza Gubałowskiego. Bachledówkę od Zakopanego dzieli 9 km, od Nowego Targu – 13 km. Jest to jeden z najwspanialszych punktów widokowych na Tatry oraz Beskidy.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Podhalu
W 1985 r. kilku gospodarzy z Czerwiennego przystąpiło do budowy obecnej świątyni. Kamień węgielny pod budowę został poświęcony przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Kościół na Bachledówce wyróżnia się piękną góralską snycerką. Boazerie wykonał Jan Skubisz z Ratułowa, a ołtarz Bronisław Miętus z Kościeliska. Świątynia została harmonijnie wkomponowana w górski krajobraz. Ołtarz, pulpit, konfesjonały i inne elementy wyposażenia wykonane są z różnego koloru drewna i bogato zdobione typowymi góralskimi motywami i wzorami geometrycznymi. Kościół został poświęcony przez ks. kardynała Franciszka Macharskiego w sierpniu 1991 roku.

MSZE ŚW:
niedziele i święta: 8.00, 11.00, 16.00
dni powszednie: 7.00, 18.00 (w zimie 17.00)

INFORMACJE:
OO. Paulini Bachledówka,
Czerwienne 341
34-407 Ciche k. Czarnego Dunajca
tel. (o18) 2658118

Dojazd: w Poroninie należy skręcić przez most w stronę Zębu (przez Suche), z Zębu przez Czerwienne dojazd na wierch Bachledówki.

Bachledówka - Zakopane

Bachledówka - Zakopane

Bachledówka - Zakopane

Bachledówka - Zakopane

Bachledówka - Zakopane

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk