„Trzy dni w Paryżu” – Dzień 1

W Paryżu byliśmy tylko 3 dni, a więc stanowczo za krótko, aby zwiedzić wszystkie atrakcje francuskiej stolicy. Mimo tego udało nam się zobaczyć wiele miejsc z listy „Must see” 🙂

Noclegi rezerwowaliśmy przez portal airbnb (o portalu możesz przeczytać ile dni przerwy od randki).

Paryż jest świetnie skomunikowany za pomocą 16 linii metra, których długość wynosi ponad 200 km. Jest to najstarsze metro na świecie. Poruszanie się po nim jest bardzo łatwe, wręcz intuicyjne. I jest to zdecydowanie najlepszy sposób na przemieszczanie się.

Nasze zwiedzanie zaczęliśmy – a jakże – od symbolu Paryża 🙂

Wieża Eiffla
Po raz pierwszy warto zobaczyć wieżę Eiffla z poziomu ogrodów Trocadero (stacja metra Trocadero). Zdecydowanie robi wrażenie!

Francja_Paryz_0039

Jest to ażurowa 324 metrowa konstrukcja kratowa z kutego żelaza. Zaprojektowana w 1889r. z okazji Wystawy Światowej, upamiętniającej setną rocznicę Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Miała być konstrukcją tymczasową, po 20 latach od zakończenia wystawy miała zostać rozebrana. Pozostała tylko dzięki udostępnieniu jej dla potrzeb laboratorium metrologicznego oraz aerodynamicznego, a także dzięki transmisji telegraficznej.

Francja_Paryz_0062

Francja_Paryz_0026

Francja_Paryz_0074

Francja_Paryz_0041

Co około siedem lat wieża przechodzi konserwację i jest na nowo malowana – do tego zabiegu potrzeba ok. 60 ton brązowej farby. Od momentu otwarcia wieżę zwiedziło ponad 200 milionów osób.

Francja_Paryz_0079

Francja_Paryz_0094

Dwuskrzydłowy pałac Chaillot, w którym ma siedzibę Muzeum Człowieka, Muzeum Morskie, Centrum Architektury i Dziedzictwa oraz Teatr Narodowy. U stóp Palais de Chaillot rozciągają się na powierzchni 10 hektarów Ogrody Trocadero (Jardins du Trocadéro). Na środku basenu ustawiona jest największa i najbardziej spektakularna fontanna Paryża.

W oddali La Defense – centrum francuskiego biznesu pełne nowoczesnych biurowców.

Francja_Paryz_0104

Francja_Paryz_0293

Mosty na Sekwanie

Francja_Paryz_0116

Pola Marsowe -te trawiaste tereny tuż pod Wieżą Eiffla w XVIII wieku stanowiły miejsce defilad kadetów Szkoły Wojskowej. Szkoła mieściła się w ogromnym budynku w stylu klasycznym, stojącym na drugim końcu Pól. Dziś Pola Marsowe stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku.

Francja_Paryz_0158

Musee d’Orsay – to tu znajdują się najsłynniejsze dzieła impresjonistów i postimpresjonistów. Oto tylko kilka nazwisk twórców, których obrazy możemy zobaczyć w d’Orsay : Paul Cézanne, Edgar Degas, Paul Gauguin Édouard Manet , Claude Monet, Auguste Renoir, Alfred Sisley, Henri de Toulouse-Lautrec oraz Vincent van Gogh. Tu kolejki do wejścia były większe niż do Luwru.

Francja_Paryz_0196

Most Aleksandra III (Pont Alexandre III) – został nazwany na cześć cesarza Imperium Rosyjskiego Aleksandra III Romanowa, którego syn i następca, Mikołaj II, położył kamień węgielny pod budowę (w październiku 1896). Most nawiązuje do przymierza rosyjsko-francuskiego zawartego w roku 1892.

Francja_Paryz_0206

Francja_Paryz_0215

Wieża Montparnasse – to stąd rozpościera się chyba najpiękniejszy widok na Paryż. Na 59 piętrze znajduje się taras widokowy. Najszybsza winda porusza się z prędkością 6 metrów na sekundę, zatem wjazd na wysokość 196 metrów zajmuje jedynie 38 sekund.

Francja_Paryz_0299

Francja_Paryz_0302

Francja_Paryz_0309

Francja_Paryz_0317

Francja_Paryz_1294

Francja_Paryz_1323

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk