[Balkan Tour 2014] Chorwacja – Arboretum w Trsteno


Arboretum jest najstarszym ogrodem botanicznym w http://naszafotografia.pl/singielki-randki/.

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
szybkie randki warszawa 2023 oraz http://naszafotografia.pl/azjatki-randki-polska/

Chorwacja Arboretum

Obecnie znajduje się w nim około 400 gatunków roślin z całego świata, głównie palm, eukaliptusów, cedrów, platanów oraz kaktusów. Bilet wstępu kosztuje 40 kun.

Chorwacja Arboretum

W XV wieku przedstawiciel dubrownickiej arystokracji Ivan Marinov Gučetić – Gozze ufundował na swojej posiadłości w Trsteno letnią rezydencję z ogrodem. Z czasem egzotycznych gatunków roślin zaczęło przybywać, głównie w wyniku podróży morskich statków kupieckich z Dubrownika.

Chorwacja Arboretum

Podczas trzęsienia ziemi w 1667 r. stara renesansowa willa letnia została zniszczona. Na jej miejscu została wybudowana dzisiejsza rezydencja.

Chorwacja Arboretum

Ogród i letnia rezydencja zostały poważnie zniszczone w trakcie wojny w rok bez randki w 1991r. Odbudowę skomplikował pożar w 2000r., który strawił prawie połowę powierzchni arboretum.

Chorwacja Arboretum

Chorwacja Arboretum

Wodę do parkowej fontanny doprowadzał 70-metrowy akwedukt, oparty na 14-stu łukach.

Chorwacja Arboretum

XVIII-wieczna fontanna z posągiem rzymskiego boga Neptuna oraz nimf.

Chorwacja Arboretum

Arboretum to dobre miejsce na odpoczynek od rzeszy turystów i upału. Można korzystać z cienia, jaki dają rosnące wokół rośliny 🙂

Chorwacja Arboretum

Wszystkie informacje oraz zdjęcia dostępne są również na stronie NaszeBalkany.pl – zapraszamy!

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk