[Balkan Tour 2014] Macedonia – Skopje – Akwedukt, Szutka

W północno-zachodniej części Skopje znajdują się fragmenty starego akweduktu. Jego budowa związana była z potrzebą sprowadzania dużej ilości wody do funkcjonujących w mieście łaźni, fontann i zajadów. Akwedukt prawdopodobnie (chodź nie zostało to nigdy potwierdzone) pochodzi z czasów rzymskich. Datowany jest na I wiek naszej ery, rozbudowany w VI wieku naszej ery przez Justyniana Wielkiego.

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz http://naszafotografia.pl/stalowa-wola-lanto-randki/

Macedonia Skopje Akwedukt

Do dnia dzisiejszego zachowało się ok. 370 m akweduktu wspartego na 55 kamiennych łukach.

Macedonia Skopje Akwedukt

Shuto Orizari – to romska dzielnica na przedmieściach Skopje. Jest największym ośrodkiem tej społeczności w Europie. Wg oficjalnych danych dzielnicę zamieszkuje ponad 20 tys. osób, nieoficjalnie liczba ta jest dużo większa.

Macedonia Skopje Szutka

Najważniejszym miejscem Szutki jest targowisko, które za dnia jest miejscem handlu, wieczorem zaś zmienia się w scenę spotkań tutejszej młodzieży. Dla zainteresowanych tematem polecam film dokumentalny „Księga rekordów Szutki”.

Macedonia Skopje Szutka

Macedonia Skopje Szutka

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk