CZARNOGÓRA – Bar i Stary Bar (Bar i Stari Bar)

18 sierpnia 2012r.

Tego dnia zwiedziliśmy jedno z najbardziej znanych miast na wybrzeżu. Bar jest bardzo ważnym ośrodkiem komunikacyjnym ze względu na znajdujący się tam największy sex randki kalety nastolatek na zywo. Rocznie przeładowuje się w nim 5 mln ton ładunków. nocne randki polsat posiada połączenie promowe z portami Ankona i Bari po drugiej stronie Adriatyku. Ma tu też swój początek linia kolejowa łącząca Belgrad i http://naszafotografia.pl/ustalenie-treminu-randki/ z wybrzeżem.

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
sex randki 50 lodzkie oraz www.facebook.com/NaszeBalkany

Bar przyciąga turystów dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną i portem jachtowym.

W odróżnieniu od nowoczesnego miasta portowego jakim jest Bar, Stary Bar jest niewielkim, sennym miasteczkiem, położonym u podnóża masywu Rumija. Znajduje się tu jedno z najlepiej zachowanych miast warownych, którego powstanie datuje się na VI w.

W pozostałościach miasta znajdziemy m.in. dobrze zachowaną wieżę zegarową z czasów tureckich, resztki katedry św. Jerzego i XVII-wieczny meczet.

Stary Bar rozwijał się na przestrzeni lat, więc budynki i fortyfikacje są zachowane w różnym stanie. Część z nich to zwyczajne ruiny. Dodatkowo miasto ucierpiało wskutek trzęsienia ziemi w 1979 r. Od tego kataklizmu stara część miasta została opuszczona. Od kilku lat trwają powolne prace archeologiczne i rekonstrukcyjne mające na celu podniesienie Starego Baru z gruzów. Dlatego w kolejnych latach z pewnością Stary Bar będzie coraz większą atrakcją dla zwiedzających.

Ciekawostkę stanowi akwedukt, zbudowany przez Turków w XVII wieku i składa się on z 17 łuków.

Z murów obronnych otaczających Stary Bar roztacza się wspaniała panorama na góry, gaje oliwne oraz samo miasto.

We wschodniej części miasta rośnie najstarsze drzewo Europy Stara Maslina – rozłożysta oliwka, która ma ponad 2 tys. lat.  Drzewo znajduje się na terenie prywatnej posesji.

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk