CZARNOGÓRA – Podgorica (złomowisko i winiarnia Tomislav Ukšanović)

18 sierpnia 2012r.

Podczas jednej z naszych wycieczek przejeżdżając przez stolicę kraju – Podgoricę zauważyliśmy cmentarzysko wraków samochodów. Zaintrygowani, postanowiliśmy zatrzymać się i zobaczyć je z bliska. Teren złomowiska znajdował się przy jednej z główych http://naszafotografia.pl/randki-brzeg/ i nie był ogrodzony. Mimo tego, nasz spacer po tym terenie nie trwał długo – zaraz pojawił się ochroniarz z bronią i nas przegonił – zdążyliśmy zrobić tylko kilka zdjęć ;/

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
fdating internetowe randki oraz diogo randki

Na poprawę humoru pojechaliśmy do winnicy 🙂 Drogowskazów kierujących do winnic przy głównych drogach Czarnogóry jest bardzo dużo. My wybraliśmy randki hajnowka w miejscowości Boljevići niedaleko Virpazaru. Produkcja wina i brandy to rodzinny interes pana Ukšanovića. Jego czerwone wino zostało wyróżnione srebrnym medalem dwa lata z rzędu na Festiwalu w Nowym Sadzie (2009, 2010) i na festiwalu w Splicie w 2009 r. oraz brązowym medalem na Festiwalu Wina w miejscowości Virpazar. Pan Ukšanović otrzymał również nagrodę Ministerstwa Rolnictwa Czarnogóry za rekord produkcji winogron i wina w 2012 r.!

Oferta winiarni obejmuje m.in. różowe i czerwone wino Vranac „Kalimut”  oraz brandy z winogron i miodu. Podczas naszej wizyty mieliśmy okazję skosztować grona z różnych szczepów, jak również poznać tajemnice produkowanego tam wina. Nie odmówiliśmy też degustacji gotowych już win 🙂 Za butelkę najpopularniejszego czarnogórskiego wina Vranac płaciliśmy 8Euro. Winogrona mają w tym regionie mają dobre warunki do wzrostu. Okolica usiana jest małymi, nasłonecznionymi stokami, a temperatura w dniu naszego pobytu wynosiła 40 stopni C.

W okolicach Podgoricy można zobaczyć wyschnięte koryto rzeki, które poza okresem suszy zapewne wypełnione jest wodą.

Wszystkie informacje zebraliśmy w jedno miejsce i stworzyliśmy stronę o Bałkanach.
Zapraszamy na NaszeBalkany.pl

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk