Dziemiany – Dywan (droga po nawałnicy 12.08.2017)


5 ofiar śmiertelnych, połamane drzewa, zniszczone samochody i obawa, że to może się powtórzyć – takie są skutki nawałnicy, która w piątek przeszła nad Pomorzem. Wystarczyło zaledwie kilka minut i region zmienił się nie do poznania. Najgorzej sytuacja wyglądała w okolicach Chojnic i Kościerzyny, gdzie ucierpiało wiele domostw, ale także ogromne tereny leśne.

Straty podliczają również Lasy Państwowe. W wydanym komunikacie czytamy, że podczas wichury zniknął las o powierzchni 26 tys. ha, a straty w drewnie oszacowano na 6,6 mln metrów sześciennych. „Na terenie RDLP w Gdańsku huraganowy wiatr zamienił w pustynię ponad 6 tys. ha lasów. Ponad 2 mln m3 drewna trzeba będzie usunąć z terenów, przez który przeszła nawałnica. Na terenie tamtejszej dyrekcji najbardziej ucierpiały lasy w nadleśnictwach Kościerzyna, Lipusz i Cewice” – podają w komunikacie Lasy Państwowe.

Poniżej zdjęcia z drogi Dziemiany – Dywan (z dnia 12 sierpnia 2017r.)

A tak wyglądało droga przed nawałnicą:

Okolice Dąbrówki/Dziemian:

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk