Gdański Festiwal Górski – 1 grudnia 2013

Czas, a raczej jego brak spowodował, że mogłam być uczestnikiem Gdańskiego Festiwalu Górskiego tylko przez jeden dzień.

Na „dzień dobry” udało mi się obejrzeć film „Pura Vida” opowiadający o jednej z największych w historii Himalajów akcji ratunkowych – na południowej ścianie Annapurny. „Dodatkiem” do filmu była możliwość spotkania z dwoma bohaterami tego filmu: świetnym kazachskim wspinaczem- Denisem Urubką oraz Robertem Szymczakiem- lekarzem – himalaistą.

Kolejny blok Festiwalu należał do Adama Pustelnika – wspinacza, alpinisty, syna himalaisty Piotra Pustelnika. Dla mnie osobiście to spotkanie było chyba najciekawszym tego dnia – zdolności oratorskie w połączeniu z przepięknymi zdjęciami oraz ciekawymi filmikami o wspinaczce sportowej i klasycznej zachwycały. Adam jest człowiekiem pełnym pasji, która emanowała z niego podczas opowieści o jego największych dokonaniach.

Na festiwalu swoją premierę miał film „Mustang – Zaginione Królestwo” opowiadający o polskiej ekspedycji MUSTANG ART&CLIMB EXPEDITION 2013. Wyprawa miała na celu zebranie materiału o charakterze naukowo-dokumentacyjnym z jedynego tak dobrze zachowanego obszaru dawnego Tybetu – Buddyjskiego Królestwa Lo. Film ten zdobył Nagrodę Publiczności jako najlepszy film Festiwalu.

Dla zainteresowanych -> http://mustang2013.pl

Ostatnim z występujących tego dnia był Artur Małek– uczestnik polskiej, zimowej wyprawy na Broad Peak zakończonej sukcesem, niestety w cieniu wielkiej tragedii. Spośród czterech zdobywców szczytu dwóch: Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka zginęło podczas drogi powrotnej.

Festiwal z racji swojego charakteru był niewątpliwie na wysokim poziomie 🙂

Z niecierpliwością czekam na następną edycję !!!

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk