Raróg (Falco cherrug) w Centrum Gdańska

Spacerując ulicami Gdańska spotkaliśmy dosyć nietypowy widok – jastrząb zaatakował gołębia. Całe zdarzenie miało miejsce przed Ratuszem Staromiejskim w samym centrum Gdańska.

Raróg (Falco cherrug) rodzina sokołowate. Duży sokół, wyraźnie większy od sokoła wędrownego, o bardziej masywnej sylwetce z długim ogonem. Wyróżnia się płową, ciemno kreskowaną głową z wąskim wąsem i brwiami. Wierzch ciała brunatny z rdzawym łuskowanym rysunkiem. Spód ciała gęsto brunatno plamkowany. Rozmieszczenie Gatunek południowy, odnotowano jeden przypadek lęgu w kraju, poza tym rzadko zalatuje, najczęściej do południowej części Polski.

Kobuz (Falco subbuteo) – (sokół kobuz, sokół leśny, sokolik dzewiec) – ptak drapieżny z rodziny sokołów, bardzo podobny do sokoła wędrownego, lecz od niego wiele mniejszy. Zamieszkuje całą Europę oprócz Szkocji i północnej Skandynawii, a w Azji sięga, aż do Japonii i Kamczatki. Kobuz jest uważany za jednego z najbardziej sprawnych ptaków szponiastych. Z upierzenia bardzo podobny do sokoła wędrownego, lecz o wiele mniejszy i z podłużnie kreskowanym jasnym spodem ciała. 

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk