Kraków – Rynek – Kazimierz – listopad 2010

Kraków – jedno z największych i najliczniejszych miast Polski. Siedziba województwa małopolskiego. Położony jest nad Wisłą w miejscu styku Wyżyny Mazowieckiej i Karpat w tzw. Bramie Krakowskiej. Jest to bez wątpienia kulturalna stolica Polski – to miasto słynie z artystycznej atmosfery, wspaniałych teatrów, galerii, muzeów. Ludzie są tutaj serdeczni i ciepli, a klimat przepięknego Starego Miasta szybko udziela się zwiedzającym.

Rynek Główny wraz z Sukiennicami – jeden z trzech największych rynków w Europie z halą Sukiennic, w których wciąż odbywa się handel (głównie pamiątkami i biżuterią), to obowiązkowy przystanek każdego turysty w Krakowie. Na Rynku często odbywają się imprezy kulturalne, w ciągu całego roku można tutaj odpocząć w jednej z wielu kawiarni i restauracji. Tuż przy Rynku znajduje się Hotel Wentzl, który dzięki swojej lokalizacji jest doskonałym miejscem noclegowym w stolicy Małopolski.

Bazylika Mariacka – również umiejscowiona na Rynku – jest najsłynniejszym i jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Polsce, a hejnał mariacki, który rozlega się z niej co godzinę, jest muzycznym symbolem Krakowa.

Kazimierz – część Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy I Stare Miasto. Od swojego powstania w XIV wieku do początków XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem, położonym na południe od Krakowa i oddzielonym od niego nieistniejącą dziś odnogą Wisły. Jego północno-wschodnią część stanowiła historyczna dzielnica żydowska. Przez wiele wieków Kazimierz był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Obecnie stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa, jest też ważnym centrum życia kulturalnego miasta.

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk