Bośnia i Hercegowina – Mostar

Wybudowany w XVI wieku Stari Most był przez prawie 500 lat symbolem połączenia Wschodu z Zachodem – muzułmańskich Bośniaków i katolickich Chorwatów. 9 listopada 1993r. most został zniszczony przez wojska chorwackie. W 2001 roku dzięki pomocy UNESCO oraz funduszom Hiszpanii, USA, Turcji, Włoch, Holandii i Chorwacji rozpoczęła się jego odbudowa. Odbudowano go z tych samych materiałów (częściowo wyłowionych z rzeki ruin, częściowo nowych kamieni z tego samego źródła) i tą samą techniką, co most oryginalny. Do konstrukcji użyto 459 bloków z kamienia wapiennego. Inauguracja nastąpiła 23 lipca 2004 r. Most ma wysokość 19 m, szerokość 3,95 – 4,56 m, długość 27,34 m. Dwie strażnice zamykają most: Helebija z prawej i Tara lewej.

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz wasze najgorsze randki

Mostar

Nazwa miasta pochodzi od słowa 'mostari’ – 'strażnicy mostu’.

Mostar

Turecka część miasta z meczetem Koski Mehmed-Paszy i handlowa uliczka Kulundżiluk.

Mostar

W lipcu 2005r. Stary Most i jego najbliższe otoczenie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Mostar

Mostar

Kujundziluk – zabytkowa rzemieślnicza uliczka

Mostar

Mostar

Mostar

Mostar

Księgarnio – galerio – muzeum, gdzie można zobaczyć wystawą oraz film ukazujący historię Starego Mostu.

Mostar

Restauracje nad brzegiem Neretwy

Mostar

Mostar

 

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
elka leszno randki || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk