CZARNOGÓRA – Perast

20 sierpnia 2012r.

Podczas objazdu Boki Kotorskiej – „fiordu Południa” zatrzymaliśmy się na krótki spacer u podnóża góry Kason, w miejscowości tandi randki. To ciche, spokojne, malutkie miasteczko portowe z 300 stałymi mieszkańcami. Jeszcze kilka wieków temu konkurowało o wpływy z sex randki za darmo ranking. badoo randki uk był wtedy sporych rozmiarów miastem portowym, ze stocznią i szkołą morską. Jednak w XVIII w. stracił na znaczeniu, miasto zaczęło się wyludniać. Dodatkowo został zniszczony przez trzęsienie ziemi, które w 1979r. nawiedziło http://naszafotografia.pl/zasady-zachowania-podczas-randki-savoir-vivre/ (ówczesnej Jugosławii) i miało siłę ok. 7 stopni w skali Richtera. Znajdziemy tu zabytki z czasów, kiedy zarówno badoo randki uk, jak i Kotor były pod panowaniem weneckim. Plaż typowych dla adriatyckiego wybrzeża właściwie tu nie znajdziemy. Gdzieniegdzie są jedynie małe skrawki żwirkowatego, kamienistego wybrzeża.

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz www.facebook.com/NaszeBalkany

Najważniejszym zabytkiem miasta jest jednonawowy kościół Św. Mikołaja (Sv. Nikola) z 1616 r. z przylegającą do niego 55-metrową dzwonnicą.

Przy głównej uliczce, przy nabrzeżu znajdziemy kawiarnie, restauracje i przepiękne dawne pałacyki wielmożów weneckich, z koronkowymi oknami, portykami czy kolumnami, które wywarły na nas największe wrażenie.

Z miasteczka rozlega się wspaniały widok na Zatokę Kotorską.

Naprzeciw miasteczka leżą 2 wysepki. Porośnięta cyprysami wyspa Sveti Djordje- siedziba opactwa benedyktynów z kościołem św. Jerzego z XII w. Grzebano tu słynne osobistości miasta. Jest niedostępna dla turystów. Druga wysepka – Gospa od Škrpjela (Matki Boskiej na Skale) została sztucznie utworzona przez ludzi, w miejscu gdzie przed laty z wody wystawała niewielka skała. Wg legendy 22 lipca 1452 r. znaleziono na niej cudowny obraz Matki Boskiej, co było bodźcem do budowy kościoła. Co roku tego dnia odbywa się tutaj symboliczna ceremonia wrzucania do morza kamieni – hołd składany benedyktyńskiej pracy wielu pokoleń systematycznie powiększających wyspę. Tylko do 1603 r. zatopiono w tym celu ponad 100 wyeksploatowanych żaglowców wypełnionych kamieniami. Pierwszy kościół zbudowany tu w XV w. wraz z powiększaniem wyspy systematycznie rozbudowywano.

Zapraszamy na Nasze Bałkany

Podróż wokół Boki Kotorskiej zakończyliśmy przeprawieniem się przez cieśninę Verige – z miejscowości Kemenari do Lepetane na półwyspie Vrmac.

Więcej informacji oraz zdjęć możesz zobaczyć na stronie NaszeBalkany.pl – zapraszamy!

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk