CZARNOGÓRA – Petrovac

20 sierpnia 2012r.

Popołudnie spędziliśmy w miasteczku Petrovac. To znana turystyczna miejscowość pomiędzy http://naszafotografia.pl/najgorsze-randki/, a sex randki i sex spotkania zelow. Położona jest poniżej magistrali, wśród gajów oliwnych, winnic i cyprysów. Ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową i infrastrukturę turystyczną. Najbardziej znane plaże w okolicy to Drobni Pjesak, Lucice i Buljarica. Dla lubiących zwiedzać w ramach odpoczynku, randki frii oferuje cerkiew, ruiny rzymskiego domu z II wieku oraz dawną wenecką twierdzę Castel Lastua na skałach na krańcu zatoki (obecnie zagospodarowaną na restaurację).

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz www.facebook.com/NaszeBalkany

Z miasteczka doskonale widoczne są 2 wysepki: wyspa Sveta Nedjelja (Świętej Niedzieli) z ruinami cerkwi z XVI w. Jak głosi legenda wzniósł ją marynarz, który jako jedyny ocalał z katastrofy statku. Ponieważ wyspa była pierwszym kawałkiem lądu, jakiego dotknął, postanowił w podzięce Bogu postawić w tym miejscu świątynię. Niestety została lekko zniszczona podczas ostatniego trzęsienia ziemi. Obok leży wyspa Katić porośnięta śródziemnomorską roślinnością.

Warto podejść kamienną ścieżką na tyłach okolicznych zabudowań, żeby zobaczyć imponujący klif.

twierdza Castel Lastua z XIV-XV w.

plakaty z kina

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk