Andrzej Wajda w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku


Andrzeja Wajdy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać… Mistrz polskiego kina odwiedził Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku w dniu 19 maja 2012r. Objął opieką artystyczną dokument „Nie byliśmy bohaterami. Strajk oczami kobiet” prezentowany w ramach seansu z cyklu „3 x solidarność”. Projekcja odbyła się w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej. Film przedstawiał wydarzenia sierpniowe z perspektywy czterech kobiet: Henryki Krzywonos-Strycharskiej, Ireny Oleszek, Bożeny Ptak oraz Bożeny Rybickiej-Grzywaczewskiej. Obok wspomnień i refleksji bohaterek w filmie przedstawiono również unikatowe archiwalne materiały filmowe i dźwiękowe, zgromadzone w Filmotece Narodowej.

Po projekcji filmowej zgromadzona publiczność miała okazję uczestniczyć w debacie z udziałem Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz, której głównymi tematami były filmy dokumentujące wydarzenia Sierpnia ’80 na Polskim Wybrzeżu oraz  nowy film Andrzeja Wajdy pt. „Wałęsa”.

Miło nam poinformować, iż nasz artykuł został zamieszczony na stronie www.mmtrojmiasto.pl 

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk