[Balkan Tour 2014] Bośnia i Hercegowina – Krupa na Vrbasu – Monastyr św. Ilji

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz stalowa wola lanto randki

Droga http://naszafotografia.pl/randki-cafe-opinie/Jajce to malownicza trasa przełomem rzeki Vrbas.

Przełom rzeki Vrbas

Przełom rzeki Vrbas

Rzeka Vrbas Bośnia

Rzeka Vrbas Bośnia

Mniej więcej w połowie drogi warto skręcić w prawo (dobrze widoczny drogowskaz) do znajdującego się na wzniesieniu monastyru Krupa na Vrbasu.

Niestety, byliśmy tam za późno – monastyr był już zamknięty. Jednak nasze oklejone autko wzbudziło zainteresowanie wśród spacerujących w pobliżu duchownych prawosławnych. Po rozmowie z nami (głównie na temat naszej wyprawy, Solidarności i Lecha Wałęsy) otworzyli drzwi do świątyni i opowiedzieli o historii tego zabytku.

Monastyr św. Ilji

Monastyr św. Ilji to jeden z najstarszych obiektów kultu religijnego w Bośni. Prawdopodobnie powstał na przełomie XII i XIII w. Po opuszczeniu go przez mnichów popadał w ruinę. Po odbudowaniu  w XIX w. ponownie został zniszczony w trakcie ostatniej wojny na terenie Bośni.

Monastyr św. Ilji

Vrbas-Jajce-BiH-2014-08-10--11____287

Wszystkie informacje oraz zdjęcia dostępne są również na stronie NaszeBalkany.pl – zapraszamy!

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk