[Balkan Tour 2014] Chorwacja – Ston i Mali Ston

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz http://naszafotografia.pl/sex-randki-malbork/

Chorwacja Ston

Poranek spędziliśmy spacerując po „europejskim murze chińskim”. Tak nazwać można mury prowadzące z miejscowości Ston do Mali Ston na półwyspie Pelješac. Wstęp na mury to koszt 40 kun.

Chorwacja Ston

Saliny – tu produkuje się sól kamienną. System kanałów i basenów, połączonych zastawkami służy odparowaniu wody z solanki.

Chorwacja Ston

Fortyfikacje powstały w okresie Republiki Dubrownickiej (XIVw.), kiedy http://naszafotografia.pl/cele-randki-sims-4/ było ważnym fortem. Dodatkowe znaczenie miały znajdujące się w pobliżu miasteczka wartościowe tereny pozyskiwania soli. System zabezpieczeń miał zapobiegać zdobyciu tych miejsc przez Turków. Na system fortyfikacji składało się 5,5 km murów, 40 wież i 7 twierdz. W dobrze chronionych twierdzach urządzono spichlerz oraz zbrojownię.

Chorwacja Ston

Mury uległy znacznym zniszczeniom w trakcie trzęsień ziemi. Dodatkowo, kiedy strategiczna wartość fortyfikacji straciła znaczenie, mury zaczęto rozbierać, a pozyskane w ten sposób kamienne bloki sprzedawano jako budulec. Powstawały z niego okoliczne domy. Do dziś zachowało się około 5 km murów i tylko połowa umocnień.

Chorwacja Ston

Chorwacja Ston

Byliśmy jednymi z pierwszych turystów tam tego dnia. Upał mimo poranka był już uciążliwy. Nie wyobrażamy sobie wchodzić na mury w godzinach południowych czy popołudniowych, kiedy słupki temperatury wędrują wysoko, a kamienie są rozgrzane od słońca.

Chorwacja Ston

Chorwacja Ston

Chorwacja Ston

Chorwacja Ston
randki a portal znany jest z hodowli małż i ostryg.

Chorwacja Ston

Chorwacja Ston

Wszystkie informacje oraz zdjęcia dostępne są również na stronie NaszeBalkany.pl – zapraszamy!

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk