Bośnia i Hercegowina – Počitelj

Počitelj to jedno z piękniejszych miejsc w Bośni. Jest to malowniczo położone nad Neretwą miasteczko, gdzie w ciszy i spokoju posłuchasz śpiewu muezina, poczujesz powiew Orientu.

Znajduje się tu jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny.

Więcej informacji oraz zdjęć z naszych podróży możesz zobaczyć na stronie
NaszeBalkany.pl oraz http://naszafotografia.pl/roxa-sex-randki/

Pocitelj

Nad miastem górują pozostałości średniowiecznej tureckiej twierdzy wzniesionej na gruzach starożytnego rzymskiego zamku.

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

Na samym dole osady znajduje się najważniejszy zabytek: pozostałości medresy (muzułmańskiej szkoły) z XVII wieku, pokrytej ołowianymi kopułami.

Pocitelj

Meczet Šišman Ibrahim-paša z XVIw. został całkowicie zniszczony w czasie wojny bałkańskiej i odbudowany tylko w nielicznej części z dawnego budulca. Opłaty za wstęp do meczetu (1E) pobierała przed budynkiem pani, u której można było wyposażyć się w chusty do przykrycia ramion.

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

Pocitelj

 

 

NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk