„Statkiem po trawie” czyli Kanał Elbląski


Naszą trasę rozpoczęliśmy w Elblągu, skąd autokarem przetransportowano nas do Buczyńca. Na statku zajęliśmy miejsca siedzące na górnym pokładzie i delektowaliśmy się pięknem przyrody 🙂 Trasa rejsu przebiegała przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się system 5 pochylni (jedno z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie) oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno.

Pochylnie Kanału Elbląskiego

Zespół 5 pochylni umożliwia pokonanie przez jednostki pływające różnicy poziomów pomiędzy jeziorem Druzno i stanowiskiem szczytowym kanału. Przeciąganie jednostek po części lądowej odbywa się na wózkach ciągniętych po torach przy pomocy urządzeń wyciągowych, napędzanych kołami wodnymi lub turbiną wodną (Całuny). W sumie pozwalają one pokonać różnicę poziomów ok. 99.5m na stosunkowo krótkim (10km) odcinku kanału. Projekt opracował i zrealizował w latach 1845-1860 i 1874-1881 inż. J.J.Steenke, wzorując się na rozwiązaniach amerykańskich.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych podczas rejsu na jeziorze Drużno.
Już prawie w Elblągu

I na zakończenie parę dodatkowych ujęć 🙂


NaszaFotografia to małżeństwo fotografów z Gdańska (Orunia Górna), którzy najlepiej czują się podczas wykonywania zdjęć podczas ślubu / wesela. Osoby zainteresowane fotografią ślubną w Gdańsku, Jędrzejowie zapraszamy do kontaktu.
To Twój fotograf ślubny. Wykonujemy zdjęcia dzieci: na urodzinach, podczas chrztu i innych uroczystości. Wykonujemy sesje narzeczeńskie i ciążowe w Gdańsku (pomorskie), Kielcach i na terenie całej Polski.
zdjęcia ślubne gdańsk || fotografia ślubna gdańsk || fotograf ślubny gdańsk || sesja zdjęciowa gdańsk